Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Yağmur Suyu Arıtma Sistemleri

Yağmur Suyu Arıtma Sistemleri

Mevcut su kaynaklarını tüketmeden ve su sarfiyat masrafları ödemeden su kullanımı için en uygun yöntemlerden birisi de yağmur suyunu depolayarak kullanıma hazır hale getirmektir.

Yağmur suları doğru bir sistem kurulumu ile peyzaj sulama, kullanım suyu, içme suyu, araç yıkama suyu gibi suyun kullanıldığı her alanda sağlıklı ve güvenilir şekilde tercih edilebilir. Böylelikle küresel ısınmanın getirdiği kuraklık sorununun da önemli ölçüde önüne geçilmiş olacaktır.

Yağmur suyu toplama ve kullanımı için tasarlanan projelerde öncelikli olarak toplanacak yağmur suyu ile bu suyun kullanılacağı yerin su ihtiyacının karşılaştırılması yapılmalıdır. Toplanacak olan yağmur suyu, ihtiyacı karşılıyorsa veya kabul edilebilir kısmını karşılıyorsa böyle bir çalışmayı hayata geçirmek doğru olacaktır.

Toplanan yağmur suyunun kullanılabilir olması için kirlilik yükü içermemesi, güvenli ve uygun maliyetli olması gerekir. Yağmur suyu arıtma sistemleri pek çok aşamadan oluşmaktadır. Bu sistemlerde hangi kısımların projede yer alacağını belirlemek için arıtılacak suyun hangi amaçla kullanılacağını bilmek çok önemlidir.